OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Štadión‚ sponzori klubu

Ak plánujete, alebo už máte zakúpené lístky na zápas Chelsea, tu si môžete pozrieť, ako sú rozložené a pomenované tribúny na Stamford Bridge.

image

História štadiónu

V roku 1904 kúpili pozemok aj s okolitými záhradami bratia Mersovi a rozhodli sa postaviť štadión a založiť futbalový klub. Oslovili renomovaného architekta Archibalda Leitcheho, ktorý bol pri návrhoch štadiónov v Glasgowe - Ibrox Park a Liverpoole - Goodison Park. Kapacita bola naplanovaná veľkolepo - 100 000 divákov. Malo ísť o druhý najväčší štadión po Crystal Palace.
Stamford Bridge mal na začiatku kapacitu 5 000 divákov a aj to iba po južnej strane.
- Južná tribúna začala pisať svoju históriu v roku 1930, keď ju terasovito vylepšili. Jej modernejšia verzia by vedela rozpravať o najtvrdších fanúšikoch Chelsea FC. V roku 1994 vyšlo bezpečnostné nariadenie, že na štadióne musia byť všetky miesta na sedenie. Preto bola táto zdemolovaná a v roku 1997 zmodernizovaná. V súčasnosti sa tam nachádza Chelsea Village Hotel.
- Západná tribúna vznikla neskôr vďaka stavebným prácam, pri ktorých sa nahromadilo veľké množstvo materiálu, ktorý slúžil ako základ západnej terasy. V rokoch 1964 až 1965 prerobili terasu na tribúnu s drevenými sedačkami. V roku 1998 bola táto zbúraná a po dvojročných peripetiách s mestskou radou vynovená skoro za 30 miliónov libier do dnešnej podoby.

 

image

image

SPONZORI KLUBU

Prémioví partneri


imageFirma Adidas je oficiálny sponzor a dodávateľ oblečenia futbalového klubu Chelsea. Spolupráca existuje už od roku 2006, keď Chelsea ukončila spoluprácu s anglickou firmou Umbro.

 

imageKórejská firma Samsung je oficiálnym sponzorom Chelsea od 1. júna 2005. Spolupráca s výrobcom elektroniky je doteraz najväčšou zmluvou všetkých čias v histórii klubu. 5-ročné partnerstvo podpísali európsky zástupca firmy Samsung In-Soo Kim a výkonný riaditeľ Chelsea Peter Kenyon.

 

Platinoví partneri


imageStávková kancelária 188BET je novým oficiálnym sponzorom Chelsea v sezóne 2010/2011. 188BET ponúka fanúšikom Chelsea širokú ponuku výhod vrátane zbýhodnených stávok online a na Stamford Bridge.

Kanadský výrobca počítačových hier EA Sports je oficiálnym partnerom futbalového klubu Chelsea v oblasti videohier.
image


Thomas Cook Sport je oficiálnym cestovným partnerom futbalového klubu Chelsea.
image

 

imageOd roku 1933 vyrába firma SINGHA najznámejšie thajské pivo na svete. V lete 2009 nahradila Singha doterajšieho spoznora, firmu Heineken a stala sa tak posledným platinovým sponzorom nášho klubu.

 

 Oficiálni dodávatelia


  imageLucozade Sport sa v lete 2009 stal novým športovým dodávateľom energetických nápojov.imageLaurent Perrier bolo oficiálnym šampanským pri oslave stého výročia založenia klubu v 2005 a odvtedy táto spolupráca pokračuje.

imageViagogo je vedúcou spoločnosťou na predaj lístkov "z druhej ruky" pre športové, hudobné a divadelné podujatia a oficiálnym partnerom futbalového klubu Chelsea.

imageNávrhárská dieľňa Dolce & Gabbana je oficiálnym krajčírom futbalového klubu Chelsea.